SATURDAY SCOREBOARD: COUNTRY CHAMPIONSHIPS SPECIAL

1 v 2 - GEELONG FNL v PENINSULA FNL

Geelong 18.18 (126) defeated Peninsula 6.5 (41)

3 v 4 - GOULBURN VALLEY FL v BALLARAT FNL

Goulburn Valley 22.20 (152) defeated Ballarat 13.9 (87)

5 v 6 - OVENS AND MURRAY FNL v HAMPDEN FNL

Ovens & Murray 29.16. (190) defeated Hampden 10.5. (65)

7 v 8 - BENDIGO FNL v GIPPSLAND FL

Bendigo 19.14 (128) defeated Gippsland 13.16 (94)

9 v 10 - SUNRAYSIA FNL v MURRAY FL

 Murray 13.8 (86) defeated Sunraysia 10.13 (73)

11 v 12 - YARRA VALLEY MDFNL v MALLEE FNL

Yarra Valley MDFNL 25.12 (162) d Mallee 8.7 (55)

13 v 14 - BELLARINE FNL v CASEY CARDINIA FNL

Casey Cardinia 17.9 (111) defeated Bellarine 9.12 (66)

15 v 16 - CENTRAL MURRAY FNL v NEPEAN FNL

Nepean 16.12 (108) defeated Central Murray 9.15 (87)

17 v 18 - WIMMERA FNL v NORTH CENTRAL FL

Wimmera 21.15 (141) defeated North Central 11.11 (77)

19 v 20 - HEATHCOTE & DFNL v HORSHAM & DFNL

Heathcote 16.10 (106) defeated Horsham 15.11 (101)

21 v 22 - GEELONG & DFNL v MARYBOROUGH CASTLEMAINE & DFNL

Geelong 16.10 (106) defeated Maryborough Castlemaine 7.14 (56)

23 v 24 - LODDON VALLEY FNL v CENTRAL HIGHLANDS FL

Central Highlands 19.16 (130) defeated Loddon Valley 11.12 (78)

25 v 26 - ELLINBANK & DFL v MID GIPPSLAND FNL

 Ellinbank 20.12 (132) defeated Mid Gippsland 6.7 (43)

27 v 28 - ALBERTON FNL v RIDDELL FNL

Alberton 16.8. (104) defeated Riddell 15.13. (103)

29 v 30 - COLAC & DFNL v WARRNAMBOOL & DFNL

Warrnambool DFL 14.7 (93) defeated Colac 12.12 (84)

31 v 32 - KYABRAM & DFL v TALLANGATTA & DFNL

Tallangatta 24.9 (153) defeated Kyabram 6.6 (42)

33 v 34 - MININERA FL v GOLDEN RIVERS FL

Golden Rivers 15.10 (100) defeated Mininera 10.7 (67)

OVENS AND KING v FARRER

Ovens & King 17.9 (111) defeated Farrer 11.15 (81)

HUME v PICOLA NORTH-WEST

Hume 20.15 (135) defeated Picola North West 11.5 (71)

PICOLA SOUTH EAST v RIVERINA

Riverina 21.17 (143) defeated Picola South East 5.5 (35)

Smartphone
Tablet - Narrow
Tablet - Wide
Desktop