Primary Schools (Teacher’s choice) TROUPE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
1. Howlong Public School.
2. Bandiana Foundation A.
3. Albury North Public School A.
HCs: Lavington East Public School Multicultural Dancers, Scots Primary 2/3 Epic, Scots Primary 4/5 Divas, Bandiana Foundation B, Bandiana Grade 1&2/3, Scots Primary Year 6 Fontastic.
12 years & under Waltz Tap SOLO
1. Indy Booth, Leeton.
2. Georgia Forster, Nicholls.
HCs: Chelsea Finnigan, Cootamundra, Kayla Pearce, Cootamundra.
11 & 12 years Novice National SOLO
1. Madeline Kelly, Albury.
11 & 12 years Open Contemporary SOLO
1. Audrey Varghese, Wodonga.
2. Melodie Gason, Lavington.
3. Flynn O’Brien, Bright.
HC: Chelsea Finnigan, Cootamundra, Indianna Drew, Tawonga South, Bella Runnalls, Yarrawonga.
11 & 12 years Open Song and Tap SOLO
1. Georgia Forster, Nicholls.
2. Ella Fitzpatrick, Forest Hill, NSW.
11 & 12 years Open National SOLO
1. Audrey Varghese, Wodonga.
2. Isabeau Hansen, Albury.
3. Jamieson Cummins, Glenroy.
HCs: Georgia Forster, Nicholls (ACT), Arwen Porter, Wodonga.
11 & 12 years Open Jazz SOLO
1. Ella Fitzpatrick, Forest Hill.
2. Isabella Harvey, Wangaratta.
3. Audrey Varghese, Wodonga.
HCs: Tasha Mackrell, Myrtleford, Chelsie Dowling, Wangaratta, Holly-Rose Boyer, Wodonga, Bella Runnalls, Yarrawonga.
13 & 14 years Open Song and Dance SOLO
1. Tyra Hunt, Mt Beauty.
12 years & under Jazz DUO/TRIO/QUAD
1. Amy Auwardt & Courtney Harding.
2. Holly-Rose Boyer & Sammi McKay.
3. Rebecca Upton & Abby Richards & Laura Duncan, Corowa.
HC: Georgia Sharp & Ayla Wilson, Wodonga.
13 & 14 years Open Tap SOLO
1. Isabella Colombo, Bundoora.
2. Celeste Droop, Mulwala.
2. Indy Booth, Leeton.
3. Alexandra Michael, Wodonga.
3. Alicia Granata, Reservoir.
13 & 14 years Novice Contemporary SOLO
1. Chloe Sherridan, Thurgoona.
2. Erin Pressnell, Glenroy.
3. Tyra Hunt, Mt Beauty.
HCs: Chelsea Boyer, Corowa, Amy Twyford, Wangaratta.
13 & 14 years Novice Tap SOLO
HC. Samantha Nelson, Wodonga.
13 & 14 years Novice Song and Dance SOLO
HC: Chelsea Boyer, Corowa, Rachel Habermann, Lavington.
13 & 14 years Open Contemporary SOLO
1. Zoe Cavedon, Wodonga.
2. Tiahna Bannerman, Wangaratta.
3. Phebe Gibson, Wangaratta.
3. Amia Mason, Leneva.
HCs: Molly Parnell, Albury, Ruby Grey, Wangaratta, Molly Nolan, Wangaratta, Alexandra Michael, Wodonga, Mariah Belot, Yarrawonga.
13 & 14 years Novice National SOLO
HCs: Celeste Droop, Mulwala, Laura McCormack, Wirlinga.
13 & 14 years Novice Lyrical SOLO
2. Tahni Binko, Myrrhee, VIC. HCs: Halle Warrender, Mulwala, Jessica Reid, Albury.
13 & 14 years Open Lyrical SOLO
1. Alexandra Michael, Wodonga.
2. Laura McCormack.
2. Ashley Aylward
3. Mariah Belot, Yarrawonga.
3. Phebe Gibson, Wangaratta.
HCs: Melanie Savage, Narrandera, Isabella Colombo, Bundoora.
13 & 14 years Novice Neo Classical SOLO
2. Tyra Hunt, Mt Beauty.
3. Molly Nolan.
HCs: Amy Twyford, Wangaratta, Lillian Bruton, East Albury, Tamsin Curran, Wangaratta.
13 & 14 years Open National SOLO
1. Alicia Granata, Reservoir.
2. Alexandra Michael, Wodonga.
3. Olivia Martin, Albury. HC: Molly Parnell, Albury.