OVENS AND MURRAY
Semi-final two
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Seniors
Albury 18.19 (127) defeated Lavington 11.4 (70)
Semi-final two
Reserves
Lavington 21.15 (141) defeated Albury 10.7 (67)
Thirds
Semi-final one
Albury 10.16 (76) defeated Yarrawonga 8.8 (56)
Ovens & Murray Football Netball League
A Grade:
Round SF
Yarrawonga 16, 31, 40, 54 (54)
Wodonga 14, 31, 44, 57 (57)
B Grade:
Round SF
North Albury 9, 22, 34, 45 (45)
Yarrawonga 14, 25, 36, 46 (46)
C Grade:
Round SF
Lavington 9, 24, 35, 43 (43)
Albury 7, 15, 24, 31 (31)
16 & Under:
Round SF
North Albury 16, 35, 45, 60 (60)
Wangaratta 7, 20, 31, 36 (36)
TALLANGATTA AND DISTRICT
Preliminary finals
Seniors
Kiewa Sandy Creek 21.13 (139) defeated Chiltern 8.6 (54)
Reserves
Thurgoona 20.10 (130) defeated Kiewa Sandy Creek 8.2 (50)
Under 17
Mitta United 12.15 (87) defeated Tallangatta 3.5 (23)
Under 14
Beechworth 6.6 (42) defeated Wahgunyah 5.6 (36)
OVENS AND KING
Preliminary finals
Seniors
Milawa 16.14 (110) defeated Bright 16.4 (100)
Reserves
Glenrowan 18.9 (117) defeated Whorouly 12.12 (84)
Thirds
Londrigan Bulls 17.13 (115) defeated Alpine Eagles 14.10 (94)
HUME
Semi-finals
Seniors
Brock/Burrum Saints 15.6 (96) defeated Henty 13.14 (92)
Jindera v CBHBU to be played September 13
Reserves
Osborne 18.12 (120) defeated Murray Magpies 6.7 (43)
Under 17s
CDHBU 9.7 (61) defeated Howlong 8.8. (56)
Under 14s
Brock/Burrum Saints 5.5 (35) defeated Henty 8.4 (52)
MURRAY
Preliminary Final
Seniors
Moama 19.8 (122) defeated Mulwala 11.8 (74)
Reserves
Moama 14.9 (93) defeated Barooga 6.6 (42)
Under 17s
Cobram 10.8 (68) defeated Barooga 5.7 (37)
Under 14s
Moama 4.10 (34) defeated Finley 5.2 (32)
UPPER MURRAY
Grand finals
Seniors
Cudgewa 15.10 (100) defeated Federal 9.11 (65)
Reserves
Bullioh 10.5 (65) defeated Cudgewa 5.10 (40)
Under 16s
Federal 7.6 (48) defeated Tumbarumba 5.2 (32)
Under 13s
Federal 7.13 (55) defeated Tumbarumba 3.4 (22)
PICOLA & DISTRICT (NORTH WEST)
Grand finals
Seniors
Strathmeton 12.13 (85) defeated Jerilderie 10.9 (69)
Reserves
Picola United 13.10 (88) defeated Jerilderie 3.9 (27)
Under 17s
Deniliquin Rovers 12.15 (87) defeated Mathoura 6.1 (37)
Under 14s
Strathmeton 5.14 (44) defeated 1.5 (11)
PICOLA & DISTRICT (SOUTH EAST)
Grand finals
Seniors
Tungamah 19.9 (123) defeated Waaia 9.11 (65)
Reserves
Shepparton East 12.7 (79) defeated Dookie United 10.3 (63)
Under 17s
Shepparton East 14.14 (98) between Tungamah 1.10 (16)
Under 14s
Shepparton East 6.12 (48) defeated Tungamah 6.4 (40)